Galeria

Msze święte

Lipiec i sierpień

Niedzielna: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 
                     18.00, 20.00

9.00 - w Oborzanach

10.15 - w Mostnie

11.30 - w Barnówku

Dni powszednie:

7.00, 18.00

Spowiedź w czasie Mszy św.

- Kancelaria -

 

W tym tygodniu czynna:

wtorek    15.30 - 17.00

czwartek 15.30 - 17.00

sobota       9.30 - 11.00

 

Odnowa w Duchu Świętym

Print Friendly, PDF & Email

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

"Getsemani"

Alleluja! Wspólnota działająca przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie, w Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

ImageW ręce Boga
ciepłe
złóż swoje dłonie
małe
wszystko twoje
w Jego dłonie
czujesz
Jego sercem pulsujesz
a ludzkie trudne
beztroskie stało się Boskie

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym gromadzi ludzi różnych zawodów, różnych wiekiem, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i poznać jak działa Bóg w ich życiu.
Poprzez modlitwę i katechezę doznają w życiu własnym nowego, dotąd nieznanego działania i obecności żywego Boga.
Przekonują się, że to Bóg zaplanował ich życie w najlepszy dla nich sposób, a życie na własną rękę przynosiło wiele porażek. Odkrycie planu Boga we własnym życiu daje nieopisaną radość i powoduje coraz większe otwarcie się na Jego Miłość i obecność. Takie doświadczenie pozwala sercem przyjąć Jezusa jako Pana swego życia na dziś i na wieczność. Współpraca z Bogiem powoduje, że problemy ludzkie dzięki Jego łasce i mądrości rozwiązywane są w sposób po ludzku nie wytłumaczalny.
Doświadczenie żyjącego Boga zmienia nasz stosunek do Kościoła, do sakramentów, do Mszy Świętej, do drugiego człowieka, którego postrzegamy w kontekście nauki Chrystusa i Jego obecności w bliźnim.
Grzech przez całe życie jest udziałem człowieka, ale zmienia się stosunek człowieka do grzechu. Tolerancja grzechu przeradza się w nienawiść grzechu, rodzi się pragnienie szybkiego z nim zerwania.
Wzrasta świadomość, iż człowiek stworzony na obraz Boski jest świątynią Ducha Bożego. Doświadczenie Boga cierpiącego w człowieku z powodu grzechu zmusza do szczerego wyznania winy w sakramencie pojednania. Przeżywanie sakramentu pojednania z formalnego przeradza się w serdeczne spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem przez zasługi Jego Syna, który każdy ludzki grzech odkupił swoją męką i śmiercią. Ta nieustanna tajemnica łaski odkupienia trwa. Częste korzystanie z niej podnosi człowieka szybko - w jego osobistym odczuciu, do godności dziecka Bożego.
Ponadto Bóg daje dary by służyć wspólnocie, Kościołowi, czyni znaki jak za dni, kiedy chodził po ziemi. Znaki te pozwalają głębiej uwierzyć w działanie Boga tu i teraz, „Proście a otrzymacie" - staje się realnym, staje się - Bogiem pośród nas.

Odnowa w Duchu Świętym „Getsemani" w Dębnie przy Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła działa od roku 1989. Jest grupą otwartą Spotyka się na modlitwie w każdą środę po Mszy Świętej o godzinie 18°°.
Oprócz stałych członków grudy na spotkania przychodzą osoby proszące o modlitwę w różnych sprawach życiowych np. o uzdrowienie, o pracę, o poczęcie dziecka, o wyjście z nałogów, o nawrócenie itd.
Bóg obficie rozdaje łaski, czego na każdym spotkaniu doświadczamy.
Każde spotkanie kończy się dziękczynieniem, uwielbieniem Boga oraz błogosławieństwem. Za grupę Odnowy w Duchu Świętym odpowiedzialny jest kapłan Ks. Piotr Przyborski  SDB - Salezjanin.

 

Zapraszamy

Liturgia dnia

Kliknij i czytaj

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Ap. Piotra i Pawła

Pl. Konstytucji 3 Maja 2

74-400 Dębno
woj. Zachodniopomorskie, Polska
Telefon: 95 760-27-16
http://www.debno.salezjanie.pl
debno@salezjanie.pl
Konto Parafii: GBS Barlinek o/Dębno

80-8355-0009-0046-8578-2000-0001

Odwiedziło nas

510701
DzisiajDzisiaj11
WczorajWczoraj120
W tym tygodniuW tym tygodniu777
W tym miesiącuW tym miesiącu3447
OgółemOgółem510701