Galeria

Msze święte

Lipiec i sierpień

Niedzielna: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 
                     18.00, 20.00

9.00 - w Oborzanach

10.15 - w Mostnie

11.30 - w Barnówku

Dni powszednie:

7.00, 18.00

Spowiedź w czasie Mszy św.

- Kancelaria -

 

W tym tygodniu czynna:

wtorek    15.30 - 17.00

czwartek 15.30 - 17.00

sobota       9.30 - 11.00

 

Kancelaria

Sakrament Chrztu

Print Friendly, PDF & Email
Czytaj więcej...Sakramenty Nowego Prawa zostały ustanowione przez Chrystusa. Jest ich siedem: chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, namaszczenie chorych, sakrament święceń i małżeństwo. Sakramenty te obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty  życia chrześcijanina. Kościół dbając o rozwój życia duchowego, pragnie towarzyszyć każdemu chrześcijaninowi w drodze do Boga i troszczy się o właściwe przygotowanie swoich członków w godnym przyjęciu tych sakramentów.
SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży.

( z Katechizmu Kościoła katolickiego)

Czytaj więcej...

I Komunia Święta

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...

Sakrament Eucharystii dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana.

( z Katechizmu Kościoła Katolickiego)

 

Czytaj więcej...

Bierzmowanie

Print Friendly, PDF & Email
Czytaj więcej...

SAKRAMENT BIERZMOWANIA wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowana. Przez ten sakrament, chrześcijanin jeszcze ściślej wiąże się z kościołem i otrzymuje szczególna moc Ducha Świętego, przez co stajemy się prawdziwymi świadkami Chrystusa i zobowiązujemy się do szerzenia wiary wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.

 

( z Katechizmu Kościoła Katolickiego)

Przygotowanie do przyjęcia  tego sakramentu odbywa się we własnej parafii. Kandydaci z innej parafii, winni przedłożyć zezwolenie od swojego Księdza Proboszcza, na przyjęcie tego sakramentu poza własna parafią.  Przygotowaniem objęta jest młodzież z gimnazjum. Przygotowanie trwa 3 lata (poza katechezą szkolną). W tym czasie młody człowiek zgłębia swoja wiarę i przygotowuje się do podjęcia odpowiedzialności za swoja wiarę. Dlatego wszyscy winni brać gorliwy udział w tych spotkaniach. Kandydaci do bierzmowania w ostatnim roku przygotowania, przedstawiają świadectwo chrztu św. z parafii, gdzie przyjęli ten sakrament.

Informacje: Kancelaria Parafialna


UWAGA KANDYDACI DO BIERZMOWANIA! wiecej informacji:  https://www.facebook.com/groups/670158786493714/?fref=ts

 

Namaszczenie Chorych

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH. Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparza dobra Ludowi Bożemu.

(z  Katechizmu Kościoła Katolickiego)

Czytaj więcej...

Małżeństwo

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA. Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz  do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.

( z Katechizmu Kościoła Katolickiego)

 

Czytaj więcej...

Kapłaństwo

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej... Sakrament Kapłaństwa. Podczas uroczystości święceń kapłańskich na jej uczestnikach chyba największe wrażenie robi moment, kiedy kandydaci na księży leżą w kościele twarzą do posadzki. Udzielający święceń biskup w tradycyjnym pouczeniu przypomina im o służbie ludziom: "kapłan jest z ludu wzięty i dla ludu ustanowiony". Najistotniejszym obrzędem tego sakramentu jest położenie rak przez biskupa na głowie wyświęcanego, a także modlitwa konsekracyjna będąca prośbą do Boga "o wylanie Ducha Świętego i udzielenie Jego darów".

Czytaj więcej...

Pogrzeb Katolicki

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI nie udziela zmarłemu ani sakramentu, ani sakramentaliów; zmarły znajduje się już poza porządkiem ekonomii sakramentalnej. Pogrzeb jest jednak obrzędem liturgicznym Kościoła. Posługa Kościoła powinna jasno wyrażać rzeczywistą łączność ze zmarłym, a także ożywiać uczestnictwo zgromadzonej  wspólnoty w obrzędach i głosić jej życie wieczne.
( za Katechizmu Kościoła Katolickiego)

 

Czytaj więcej...

Pierwszy czwartek września

Print Friendly, PDF & Email

Czytaj więcej...W czwartek 1 września Liturgiczna Służba Ołtarza rozpoczęła mszą św. nowy rok formacyjny. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Henryk Dominik Łącki, który wygłosił Słowo Boże, oraz przedstawił wspólnocie ministranckiej nowego opiekuna ks. Michał Słodkowskiego. Po mszy św. odbyło się spotkanie przy ciastku i napojach, na którym ks. opiekun przedstawił zamierzenia dla ministrantów na nowy rok.
Króluj nam Chryste!
Ps. Kandydaci na ministrantów mile widziani. Zgłoszenia do ks. Michała.

Liturgia dnia

Kliknij i czytaj

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Ap. Piotra i Pawła

Pl. Konstytucji 3 Maja 2

74-400 Dębno
woj. Zachodniopomorskie, Polska
Telefon: 95 760-27-16
http://www.debno.salezjanie.pl
debno@salezjanie.pl
Konto Parafii: GBS Barlinek o/Dębno

80-8355-0009-0046-8578-2000-0001

Odwiedziło nas

510702
DzisiajDzisiaj12
WczorajWczoraj120
W tym tygodniuW tym tygodniu778
W tym miesiącuW tym miesiącu3448
OgółemOgółem510702